Merhabalar UNIQUE BY AV web sitemize hoşgeldiniz.

Müzede sergilenecek derecede benzersiz ve değerli koleksiyonlarıyla ev dekorasyonuna yepyeni bir soluk getiren Unique by AV, üzerindeki yaratıcı dokunuşlar sayesinde isminde taşıdığı eşsizliği adeta gerçeğe dönüştürüyor. Ayşe Nur Vuruşkan ile Mehmet Kabaş’ın sanata, tarihe, kültüre duydukları hayranlıktan doğan marka, 1969’dan beri aynı tutkuyla çalışmalarını sürdürüyor. Bilime ve tekniğe çok önem veren Vuruşkan ve Kabaş’ın bu hassasiyetinin tasarımlarının üretiminde de öne çıkması nedeniyle Unique by AV ürünleri bu kadar kusursuz ve mükemmel bir duruş sergiliyorlar. Arkeolojik ve kültürel Anadolu değerlerinden yararlanarak, unutulan ve ihmal edilen uygarlıklardan kalan el sanatlarını canlandırmak ve halkaları dağılmış kültür sanat zincirini onarmak için tasarımlarına hayat veren Unique by AV, üretim şeklinin ve tasarımlarının aracılığıyla bu güzellikleri dünya ile paylaşıyor

Sanata sonsuz bir saygı duyan ve sanatta saygınlığı temel prensip haline getiren Unique, bu bakış açısı doğrultusunda ustalarını eğitiyor, koleksiyonlarını tasarlıyor ve üretiyor. Üstün bir sevgi ve saygı ilkesi ile yola çıkan Unique ailesi, sanata duyduğu sevgiyi, işine duyduğu saygı ile birleştirdiğinden ortaya böylesine harika bir harmoni çıkıyor. Anadolu’nun zengin kültürel birikim ve değerlerine sahip çıkma misyonuyla temellerini atan Unique by AV, onları koruyup çağdaşlaştırarak bilinçli bir kültür sanat toplumunun oluşmasına katkıda bulunuyor. Tasarımları Ayşe Nur Vuruşkan’a ait olan koleksiyonlar; gümüş, pirinç ve mermerin mükemmel uyumu ile ön plana çıkıyor. Mermeri kimi tasarımlarında kullanan ama onu eklediğinde tasarımlarına çarpıcı bir doku daha katan Vuruşkan, ürünleriyle hem dekorasyonların hem sunumların tarzını bir anda etkisi altına alıyor.

Çeşitli dekoratif objeler, büstler, mumluklar, çerezlik, kaşıklık gibi birbirinden farklı olan ama ortak ve eşsiz bir tasarım anlayışına sahip olan parçalarla görenleri etkisi altına alan Unique by AV markasının en çok dikkat çeken koleksiyonları arasında müzisyenlerden ilham alan tasarımları yer alıyor. Mozart, Beethoven, Richard Wagner, Giuseppe Verdi gibi dünyaca ünlü müzisyenlerin büstleri ile dekoratif parçalara benzersiz bir görüntü yükleyen marka, aynı zamanda Marie Antoniette ve XIV. Louis gibi tarihteki çok önemli isimlerle de bu tasarımlara hayat veriyor.

Ev hediyesi olarak alınabilecek birbirinden orijinal parçalara sahip olan Unique by AV, dekorasyonlarda, davetlerde, sunumlarında fark yaratmak ve sıradanlığın dışına çıkmak isteyen sanat tutkunu herkesin tercihi oluyor.

by Ayşenur VURUŞKAN